Vâlcea a pierdut și returul cu Buducnost

SCM Rm. Vâlcea a pierdut cu 21-20 cu Buducnost Podgorica, într-un meci din etapa a 4-a a Ligii Campionilor la handbal feminin. Campioana României a ratat mai multe șanse în ultimele 10 minute de a rezolva favorabil soarta jocului.

Yuliya Dumanska a prins o zi foarte bună, având în repriza a doua un procentaj de 42,8%, Samara da Silva a fost un inter în mare vervă – 6 goluri, dar pentru Vâlcea nu a fost suficient să câștige. În ultimele 10 minute de joc când avea jocul în mână, campioana României s-a precipitat. A ratat de la 7 metri, a ratat și din situație de unu la unu, iar la ultimele două atacuri a scăpat mingea în out. Lipsa de experiență la acest nivel a costat-o în final cel puțin un punct.

SCM Rm. Vâlcea – Buducnost 20-21 (10-13)

Batinovic, Ciucă, Dumanska; Adespii Molnar, Badea, Da Silva 6, Elghaoui 3, Fernandez, Florica 1, Glibko 6, Gonzalez, Liscevic, Lopez 3, Norgaard 1, Savu, Zamfirescu

Babovic, Sando; Brnovic 4, N. Bulatovic, Dzaferovic, Godec, Jaukovic 2, Konatar, Lazovic 3, Mehmedovic 2, Pletikosic 2, Premovic, Radicevic 8, Ramusovic, Vujovic