Steaua – Poli, Minaur – Constanța și Potaissa – CSM București, primele meciuri tari ale sezonului 2019-2020 la masculin

Sezonul 2019-2020 al Ligii Naționale de handbal masculin va debuta cu trei partide cât se poate de tari, Steaua – Poli Timișoara, Minaur Baia Mare – HCDS Constanța și Potaissa Turda – CSM București. Prima etapă va avea loc în 30 august.

Programul complet al LNM este următorul:

Etapa 1:

CSM Școlar Reșița – HC CS Buzău

CSM Bacău – AHC Dunărea Călărași

Steaua București – SCM Politehnica Timișoara

Minaur Baia Mare – AHC Dobrogea Sud Constanța

AHC Potaissa Turda – CSM București

Dinamo București – CSM Vaslui

CSM Făgăraș – CSM Focșani

Etapa a 2-a:

HC CS Buzău – CSM Focșani

CSM Vaslui – CSM Făgăraș

CSM București – Dinamo București

AHC Dobrogea Sud Constanța – AHC Potaissa Turda

SCM Politehnica Timișoara – Minaur Baia Mare

AHC Dunărea Călărași – Steaua București

CSM Școlar Reșița – CSM Bacău

Etapa a 3-a:

CSM Bacău – HC CS Buzău

Steaua București – CSM Școlar Reșița

Minaur Baia Mare – AHC Dunărea Călărași

AHC Potaissa Turda – SCM Politehnica Timișoara

Dinamo București – AHC Dobrogea Sud Constanța

CSM Făgăraș – CSM București

CSM Focșani – CSM Vaslui

Etapa a 4-a:

HC CS Buzău – CSM Vaslui

CSM București – CSM Focșani

AHC Dobrogea Sud Constanța – CSM Făgăraș

SCM Politehnica Timișoara – Dinamo București

AHC Dunărea Călărași – AHC Potaissa Turda

CSM Școlar Reșița – Minaur Baia Mare

CSM Bacău – Steaua București

Etapa a 5-a:

Steaua București – HC CS Buzău

Minaur Baia Mare – CSM Bacău

AHC Potaissa Turda – CSM Școlar Reșița

Dinamo București – AHC Dunărea Călărași

CSM Făgăraș – SCM Politehnica Timișoara

CSM Focșani – AHC Dobrogea Sud Constanța

CSM Vaslui – CSM București

Etapa a 6-a:

HC CS Buzău – CSM București

AHC Dobrogea Sud Constanța – CSM Vaslui

SCM Politehnica Timișoara – CSM Focșani

AHC Dunărea Călărași – CSM Făgăraș

CSM Școlar Reșița – Dinamo București

CSM Bacău – AHC Potaissa Turda

Steaua București – Minaur Baia Mare

Etapa a 7-a:

Minaur Baia Mare – HC CS Buzău

AHC Potaissa Turda – Steaua București

Dinamo București – CSM Bacău

CSM Făgăraș – CSM Școlar Reșița

CSM Focșani – AHC Dunărea Călărași

CSM Vaslui – SCM Politehnica Timișoara

CSM București – AHC Dobrogea Sud Constanța

Etapa a 8-a:

HC CS Buzău – AHC Dobrogea Sud Constanța

SCM Politehnica Timișoara – CSM București

AHC Dunărea Călărași – CSM Vaslui

CSM Școlar Reșița – CSM Focșani

CSM Bacău – CSM Făgăraș

Steaua București – Dinamo București

Minaur Baia Mare – AHC Potaissa Turda

Etapa a 9-a:

AHC Potaissa Turda – HC CS Buzău

Dinamo București – Minaur Baia Mare

CSM Făgăraș – Steaua București

CSM Focșani – CSM Bacău

CSM Vaslui – CSM Școlar Reșița

CSM București – AHC Dunărea Călărași

AHC Dobrogea Sud Constanța – SCM Politehnica Timișoara

Etapa a 10-a:

HC CS Buzău – SCM Politehnica Timișoara

AHC Dunărea Călărași – AHC Dobrogea Sud Constanța

CSM Școlar Reșița – CSM București

CSM Bacău – CSM Vaslui

Steaua București – CSM Focșani

Minaur Baia Mare – CSM Făgăraș

AHC Potaissa Turda – Dinamo București

Etapa a 11-a:

Dinamo București – HC CS Buzău

CSM Făgăraș – AHC Potaissa Turda

CSM Focșani – Minaur Baia Mare

CSM Vaslui – Steaua București

CSM București – CSM Bacău

AHC Dobrogea Sud Constanța – CSM Școlar Reșița

SCM Politehnica Timișoara – AHC Dunărea Călărași

Etapa a 12-a:

HC CS Buzău – AHC Dunărea Călărași

CSM Școlar Reșița – SCM Politehnica Timișoara

CSM Bacău – AHC Dobrogea Sud Constanța

Steaua București – CSM București

Minaur Baia Mare – CSM Vaslui

AHC Potaissa Turda – CSM Focșani

Dinamo București – CSM Făgăraș

Etapa a 13-a:

CSM Făgăraș – HC CS Buzău

CSM Focșani – Dinamo București

CSM Vaslui – AHC Potaissa Turda

CSM București – Minaur Baia Mare

AHC Dobrogea Sud Constanța – Steaua București

SCM Politehnica Timișoara – CSM Bacău

AHC Dunărea Călărași – CSM Școlar Reșița