Derby-ul Vâlcea – CSM București se va disputa în etapa a 5-a în sezonul 2019-2020

Federația Română de Handbal a stabilit programul sezonului 2019-2020 în Ligile Naționale. Marele derby Vâlcea – CSM București va avea loc destul de devreme, în etapa a 5-a. Întrecerea feminină va debuta pe 31 august.

Etapa 1:

Rapid București – ASC Corona Brașov

Gloria Bistrița – SCM Craiova

HC Zalău – CSM București

SCM Gloria Buzău – ”U” Cluj

Minaur Baia Mare – Măgura Cisnădie

AHCM Unirea Slobozia – CSM Slatina

SCM Râmnicu Vâlcea – HC Dunărea Brăila

Etapa a 2-a:

ASC Corona Brașov – HC Dunărea Brăila

CSM Slatina – SCM Râmnicu Vâlcea

Măgura Cisnădie – AHCM Unirea Slobozia

”U” Cluj – Minaur Baia Mare

CSM București – SCM Gloria Buzău

SCM Craiova – HC Zalău

Rapid București – Gloria Bistrița

Etapa a 3-a:

Gloria Bistrița – ASC Corona Brașov

HC Zalău – Rapid București

SCM Gloria Buzău – SCM Craiova

Minaur Baia Mare – CSM București

AHCM Unirea Slobozia – ”U” Cluj

SCM Râmnicu Vâlcea – Măgura Cisnădie

HC Dunărea Brăila – CSM Slatina

Etapa a 4-a:

ASC Corona Brașov – CSM Slatina

Măgura Cisnădie – HC Dunărea Brăila

”U” Cluj – SCM Râmnicu Vâlcea

CSM București – AHCM Unirea Slobozia

SCM Craiova – Minaur Baia Mare

Rapid București – SCM Gloria Buzău

Gloria Bistrița – HC Zalău

Etapa a 5-a:

HC Zalău – ASC Corona Brașov

SCM Gloria Buzău – Gloria Bistrița

Minaur Baia Mare – Rapid București

AHCM Unirea Slobozia – SCM Craiova

SCM Râmnicu Vâlcea – CSM București

HC Dunărea Brăila – ”U” Cluj

CSM Slatina – Măgura Cisnădie

Etapa a 6-a:

ASC Corona Brașov – Măgura Cisnădie

”U” Cluj – CSM Slatina

CSM București – HC Dunărea Brăila

SCM Craiova – SCM Râmnicu Vâlcea

Rapid București – AHCM Unirea Slobozia

Gloria Bistrița – Minaur Baia Mare

HC Zalău – SCM Gloria Buzău

Etapa a 7-a:

SCM Gloria Buzău – ASC Corona Brașov

Minaur Baia Mare – HC Zalău

AHCM Unirea Slobozia – Gloria Bistrița

SCM Râmnicu Vâlcea – Rapid București

HC Dunărea Brăila – SCM Craiova

CSM Slatina – CSM București

Măgura Cisnădie – ”U” Cluj

Etapa a 8-a:

ASC Corona Brașov – ”U” Cluj

CSM București – Măgura Cisnădie

SCM Craiova – CSM Slatina

Rapid București – HC Dunărea Brăila

Gloria Bistrița – SCM Râmnicu Vâlcea

HC Zalău – AHCM Unirea Slobozia

SCM Gloria Buzău – Minaur Baia Mare

Etapa a 9-a:

Minaur Baia Mare – ASC Corona Brașov

AHCM Unirea Slobozia – SCM Gloria Buzău

SCM Râmnicu Vâlcea – HC Zalău

HC Dunărea Brăila – Gloria Bistrița

CSM Slatina – Rapid București

Măgura Cisnădie – SCM Craiova

”U” Cluj – CSM București

Etapa a 10-a:

ASC Corona Brașov – CSM București

SCM Craiova – ”U” Cluj

Rapid București – Măgura Cisnădie

Gloria Bistrița – CSM Slatina

HC Zalău – HC Dunărea Brăila

SCM Gloria Buzău – SCM Râmnicu Vâlcea

Minaur Baia Mare – AHCM Unirea Slobozia

Etapa a 11-a:

AHCM Unirea Slobozia – ASC Corona Brașov

SCM Râmnicu Vâlcea – Minaur Baia Mare

HC Dunărea Brăila – SCM Gloria Buzău

CSM Slatina – HC Zalău

Măgura Cisnădie – Gloria Bistrița

”U” Cluj – Rapid București

CSM București – SCM Craiova

Etapa a 12-a:

ASC Corona Brașov – SCM Craiova

Rapid București – CSM București

Gloria Bistrița – ”U” Cluj

HC Zalău – Măgura Cisnădie

SCM Gloria Buzău – CSM Slatina

Minaur Baia Mare – HC Dunărea Brăila

AHCM Unirea Slobozia – SCM Râmnicu Vâlcea

Etapa a 13-a:

SCM Râmnicu Vâlcea – ASC Corona Brașov

HC Dunărea Brăila – AHCM Unirea Slobozia

CSM Slatina – Minaur Baia Mare

Măgura Cisnădie – SCM Gloria Buzău

”U” Cluj – HC Zalău

CSM București – Gloria Bistrița

SCM Craiova – Rapid București