O primă repriză de vis și un scor bun de calificare în Final Four: CSM București – CSKA Moscova 32-27

CSM București a luat o opțiune importantă pentru calificarea în Final Four, după ce a învins CSKA Moscova cu scorul de 32-27 în manșa tur.

„Tigroaicele” au făcut una dintre cele mai bune prime reprize din istoria clubului în Liga Campionilor, câștigată la 8 goluri diferență (20-12).

Plusul în acest meci l-au adus evident extremele și pivoții, care au marcat 15 goluri din cele 32 ale echipei.

În prima repriză, CSM Bucurerești a avut o eficiență de 74%. „Prima repriză a fost aproape perfectă, am marcat 20 de goluri, am primit 12. A fost o repriză la superlativ”, a declarat Adrian Vasile.

Eficiența la final a fost de 60%, această scădere fiind „forțată” și de o apărare mult mai agresivă a oaspetelor.

Returul va avea loc pe 11 aprilie, la Moscova, cu spectatori.

CSM București – CSKA Moscova 32-27 (20-12)

Grubisic, Dedu; Cvijic 5, Neagu 6, Stoica, Perianu, Klikovac, Omoregie 3, Fînaru, Smeets, Lazovic 6, Dembele 5, Jipa, Pintea 2, Moisă 3, Bazaliu 2.

Masson, Sedoykina, Kaplina; Gorshkova 4, Gorshenina 1, Dmitrieva 5, Sudakova, Markova, Chigirinova, Jacobsen, Ilina 3, Heindahl 3, Skorobogatchenko 6, Illarionova, Rabazulkina, Ristovska 5.

Sursa Foto: CSM București / Sports Net