Măgura Cisnădie, înfrângere cu Rocasa Gran Canaria

Măgura Cisnădie a pierdut cu 28-24 prima manșă cu Rocasa Gran Canaria (Spania), în turul 3 preliminar al Cupei EHF. Jocul retur se desfășoară peste o săptămână în România, iar echipa lui Alexandru Weber ar avea puterea să întoarcă rezultatul pentru a se califica în faza grupelor.

Măgura a început cât se poate de prost jocul, cu 1-6, dar cu Elena Voicu admirabilă în poartă, a reușit să revină și să egaleze la 9-9 spre sfârșitul reprizei. După 11-10 la pauză, Gran Canaria a rămas la timona jocului și în partea secundă, iar la final a câștigat cu 28-24.

Senocico a fost principala marcatoare la Cisnădie cu 11 goluri. Au mai jucat: Voicu, Pașca; Moldovan 6, Panici 2, A, Predoi 2, Tănăsie 2, Nan 1, Anastacio, Crăciun, D. Predoi, Ujkic.