INTERVIU cu Alexandra Severin. Cine este mentorul ei și unde se simte cel mai bine în teren. Ar face față într-o echipă precum Vâlcea sau CSM?

Alexandra Severin a avut un final de meci de excepție în HC Zalău – CSM București (23-27), în prima semifinală a Cupei României. Interul stânga a tras echipa ardeleană după ea, iar de la o diferență formată din două cifre a adus-o până la trei goluri în minutul 58, scor 22-25. Interul stânga a terminat partida cu 7 goluri, ultimele cinci reușite venind din acțiune în partea secundă.

Cum ați trăit meciul cu CSM București din teren?
A fost un meci foarte greu cu CSM București, având în vedere că au foarte multă forță și viteză, chiar a fost greu pentru noi. În primele minute a fost mai ușor pentru că am fost mai proaspete, mai lucide. Am putut să fim la conducere pentru câteva minute, dar pe fondul ratărilor, faptul că ne-am grăbit uneori în atac ne-a costat, iar CSM ne-a pedepsit pe contraatac.

Te-ai dezlănțuit în ultimele 15 minute, practic a fost meciul tău în acea perioadă…
Am avut mai mult tupeu și mi-am dorit să obținem un rezultat cât mai strâns cu CSM București.