CSM București a ratat dramatic accederea în turneul Final Four al Ligii Campionilor!

CSM București a fost învinsă de CSKA Moscova în returul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin cu scorul de 24-19 și a ratat prezența în turneul Final Four.

„Tigroaicele” au avut un avantaj de 5 goluri după partida tur (32-27). dar echipa rusă s-a calificat grație numărului mai mare de goluri înscrise în deplasare.

În Final Four au mai acces Gyor, Brest Bretagne și Vipers Kristiansand.

CSM București a făcut o repriză secundă foarte slabă în Rusia, dar a avut atacul final, pentru aproximativ un minut, prin care putea să înscrie golul calificării. Nu a izbutit acestr lucru.

Am avut ultimul atac şi nu am profitat de el. A fost un joc slab pentru noi şi supărător pentru că voiam să ne calificăm în Final Four”, a declarat Dragana Cvijic după joc.