Constanța, învinsă acasă de Csurgoi în Cupa EHF

HC Dobrogea Sud Constanța a pierdut cu 24-22 prima manșă cu Csurgoi în turul 2 preliminar al Cupei EHF. Returul va avea loc peste o săptămână în Ungaria.

Jocul a însemnat revenirea lui Djordje Cirkovic pe banca tehnică, după ce a preluat echipa cu o zi înainte.

Diferența maximă în meci s-a înregistrat în minutul 21, când echipa oaspete a condus cu 11-4.

Constanța a fost în avantaj pentru aproximativ 4 minute, în debutul întâlnirii când a condus cu 2-0 și în minutul 47, când a revenit la 19-18.

HC Dobrogea Sud Constanța – Csurgoi 22-24 (9-12)

Iancu, Vasile, Hendawy – portari; Nikolic 5, Malinovic 4, Chikovani 4, Ali Omar 2, Simovic 2, Chiuffa 1, Andrei 3, Rotaru 1, Csog, Susanu

Zaponsek 1 gol, Pallag – portari; Hanusz 5, Potocnik 3, Vasic 3, Hadziomerovic 3, Gebhardt 2, Astrashapkin 2, Nagy 4, Oslak 1, Leitmer, Kovacevic, Toskic, Cehte, Szeitl, Vasvari.