Ce a declarat Adrian Vasile înaintea returului CSKA Moscova – CSM București

CSM București susține duminică, de la ora 17:00, cu CSKA Moscova, returul din sferturile de finală ale Ligii Campionilor la feminin. Partida are loc la Moscova, iar „tigroaicele” pornesc cu un avantaj de 5 goluri.

Iată ce a declarat Adrian Vasile înaintea acestei confruntări:

Suntem pregătiți, avem o stare bună și dorință de a începe meciul și de a ne califica în Final Four. Avantajul de cinci goluri este important, dar este genul de avantaj care nu te poate liniști. Trebuie să fim megaconcentrați și să abordăm meciul la victorie. Este bine că am putut să simțit pe pielea noastră cum joacă CSKA, partida va fi grea, echilibrată și dură. 60 de minute trebuie să fim concentrați și să jucăm la intensitate maximă și psihic, și fizic. Am făcut asta în prima repriză la București. Ele speculează fiecare moment de relaxare sau deconectare al nostru. Marele secret al meciului: cât de bine vom putea separa, ca și concentrare, faza de atac și de apărare. Nu mă simt mai aproape de Final Four, sunt conștient de ce ne așteaptă, nu avem voie să ne relaxăm”.